Raw jahodová torta s kokosom

Ako spraviť deň detí naozaj zdravým a dokonca jahodovým? Pripravili sme raw jahodovú tortu v rôznych variáciách! Inšpirujte sa. Raw jahodová torta patrí k našim obľúbencom.

Na korpus raw jahodovej torty potrebujeme:
– 200g namočených a presušených mandlí
– 100g namočených datlí
– pol šálky (70g) strúhaného kokosu
– šťava z pol pomaranča
– šťava s pol citróna
– nastrúhaná kôra z pomaranča aj citróna

Mandle sme nechali vo vode cez noc a pred použitím z nich aj z datlí vodu zlejeme. Potom všetko spracujeme v kuchynskom robote alebo mixéri na cesto. Pozrite si výrobu torty tu, ak si to chcete vizualizovať.

Na krém raw jahodovej torty potrebujeme:
– šálka (125g) namočených kešu orechov
– 100ml kokosového oleja
– 200g jahôd
– 2-3PL lyžice agáve
– trocha šťavy s pomaranča

Aj kešu po noci vo vode presušíme a potom všetko spolu rozmixujeme na hladký krém.

Polovicu hmoty na korpus som natlačila do formy (priemer 10cm) a druhú som si odložila. Na korpus som naukladala nakrájané jahody a aj plátky jahôd okolo formy, zaliala krémom a dala stuhnúť. Po stuhnutí som ozdobila jahodami v čokoláde (kakao, kokosový olej, agáve) a čučoriedkami.

Šarlotu som urobila tak, že som si misku vystlala potravinárskou fóliou, na ňu som naukladala plátky jahôd, zaliala ich jahodovým krémom do ktorého som pridala čučoriedky. Nechala stuhnúť a po stuhnutý dala na vrch druhú polovicu korpusu, položila na vrch tanierik, preklopila a stiahla fóliu.

Tortičky sú neskutočné lahodné. Skúšajte a dajte skúsiť aj nerawákom, budú sa olizovať až za ušami :) Raw jahodová torta je ideálna odmena na jar.

Viac fotografií v našom albume.

e80f95ea6c4fda356cf607f1e1e3470c


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 1 994 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *