Avokádový nanuk

Letný recept, ktorý musíte vyskúšať – avokádový nanuk! Avokádo sa dá jesť na sladko a často z neho pripravujeme čokoládový puding, ale teraz sme mu dali jemnú kokosovú sladkastú chuť a neodolateľnú chrumkavosť. Pripravíme si 6 nanukov s objemom asi 330ml.

Na avokádový nanuk potrebujeme tieto ingrediencie

 • 1 avokádo
 • 200ml kokosového mlieka
 • 100g medjool datlí
 • limetku alebo citrón
 • horkú čokoládu
 • kokos

Pozrite si ako na to vo videu:

Naviac budete potrebovať formičky na nanuky. Medjool datle namočíme aspoň na hodinu do vody aby úplne zmäkli. Očistíme si avokádo a pripravíme mixér. Pred mixovaním datle scedíme z vody a dáme ich do mixéra aj s avokádom a kokosovým mliekom. Pridáme trochu šťavy z limetky alebo citrónu a všetko rozmixujeme do hladka.

IMG_2345

Nezabudnite všetko ochutnať a pridať citrón alebo kokosové mlieko podľa seba. Formičky naplníme avokádovým krémom a dáme mraziť. Ja som nechala nanuky v mrazničke cez noc aby boli naozaj tuhé a mohla som ich obaliť ešte horkou čokoládou. 

avokádový nanuk

Na pare som si roztopila 6 štvorčekov horkej čokolády, asi 50gramov a nanuky po stuhnutí čokoládou poliala a pridala ešte sušený kokos na dozdobenie. Teplá čokoláda na nanukoch krásne sama stuhne. Potom môžete avokádové nanuky hneď jesť alebo odložiť znova do mrazničky.

avokádový nanuk

(Visited 966 times, 1 visits today)

1 Comment

 1. Natália 2. septembra 2016 at 13:58

  Ahojte, tak toto je naozaj pecka, skúšala som od vás už pár nápadov a keďže som veľký milovník avokáda, na toto nedám dopustiť, ďakujem za inšpiráciu a krásny deň prajem <3
  http://chudnemchudnes.blogspot.sk/

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *