Budú vegáni jesť mäso zo skúmavky? Super Meat

Mäso zo skúmavky je niečo, o com sa už diskutuje dlho. Super meat spravil v tejto oblasti ďalší krok v pred. Odštartovali svoj crowdfounding, vyzbierali cez 100 tisíc dolárov za pár dní a chcú vyrábať mäso, ktoré bude bez utrpenia zvierat, planéty. Lacné a dostupné. Pre Super meat pracujú aj vegáni a startup tvrdí, že ich mäso bude pre vegánov a vegetariánov.

Ja si nemyslím, že mäso bude vhodné pre vegánov, rada sa nechám prekvapiť. Ale pokiaľ je na začiatku výroby mäsa stále zviera, ktorému sa odoberajú bunky… Vzniká okolo veľa otázok a problémov. Super meat bude skvelou možnosťou pre ľudí, ktorý chcú jesť mäso, ale trápi ich veľký ekologický a etický dopad ich voľby. Držím im palce aby sa ich ciele a čísla naplnili. A celá výroba bola dosť transparentná na to, aby ju mohli plne podporiť aj vegání. Väčšine vegánov chuť mäsa nechýba, časom tieto chute ustúpia. A s množstvom náhrad ako tofu, robi, seitan alebo Beyond Meat… Bude tažké zaujať aj vegánov, aby ochutnali. Ale každý plán, ktorý by mohol zachrániť životy zvierat a ľudí podporiť treba.


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 330 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *