Kuchyňa pre food blogera?

Kuchyňa je miesto, kde strávim veľa svojho času pri bežnom varení aj natáčaní receptov. Máme peknú novú kuchyňu, ale od takej ideálnej kuchyne pre mňa „food blogera“ má ešte kus ďaleko. Hlavne kus priestoru. Vždy som chcela väčšiu kuchyňu kde by sa zmestil poriadny kuchynský ostrov na ktorom by sa varilo a krájalo. To by bolo nesmierne praktické aj pri natáčaní . Žiadne zložité hľadanie dobrého uhlu z boku, natáčalo by sa spredu a všetko by bolo jasné!

Inak by som sa držala tónov v akých už naša kuchyňa je – biela – krémová – šedá – drevo. Veľké okná a veľa svetla. Všetko jednoduché ale so zaujímavými doplnkami, materiálmi, farbami by decentne  hrali taniere a všemožné doplnky, ktoré treba k vareniu a pečeniu. Preto bude v kuchyni treba aj veľa úložného priestoru. Doplnkov nie je málo a najdôležitejšie sú taniere. Nepotrebujem sady tanierov, pri blogu a fotografovaní jedla potrebujete mnoho zaujímavých tanierov. Plánujem rozšíriť našu domácu zbierku o nejaké jedno – kusovky. Lebo na celé sety zatiaľ nie je priestor.

kuchyňa
Takto nejak by mohol vyzerať blogerský balíček na začiatok.

Okrem tanierov netreba zabúdať na misy, misky a príbor, ktorý bude tiež ozdobou na fotke. Vytvorila som niekoľko koláží, aby som si všetko vedela vizualizovať a hlavne vedela, čo chcem. Inšpiráciu na taniere, stoličky, hrnce… som brala z toho, čo je reálne v ponuke. Skvelý na takéto preskúmanie ponuky a inšpiráciu je web Favi.sk, ktorý vám ukáže ponuku rôznych eshopov. Dokonca tam nájdete ich inšpirácie, keby ste si nechceli zostavovať vlastné. Ešte by som si vedela vytvoriť veľa ďalších „wish listov“ z toho, čo som na Favi našla. Šikovné aj pre „Ježiška“ ;)

kuchyňa

V mojej kuchyni nesmú chýbať ani čínske paličky, wok či ryžovar. Celkovo sa mi páčia japonské kuchyne. Sú jednoduché ale plné (detailov, misiek, ostrých nožov). Bloger potrebuje aj veľa druhov prestierania, obrúskov, kvetín a dekorácií na fotky. Tie sa samozrejme zídu aj pri bežnom stolovaní, keď každý môže jesť s taniera inej farby a tvaru. Podľa mňa tak jedlo oveľa viac chutí, keď je stôl živý.

Jedna vec, čo som sa doma naučila je, že chcete mať veľké umývadlo.

Inak ten veľký wok pohodlne neumyjete a všetko okolo bude mokré! Takže veľké umývadlo a batéria na vodu ktorá je dosť vysoko a má ideálne aj sprchu je medzi top must have na zozname. Skvelá vec v ktorej chcem pokračovať sú sklenené dózy na všetky suroviny, či už cukor a soľ alebo šošovicu a ryžu. Dôležité je dobré tesnenie, lebo už sme nebojovali len s moľami ale aj s myšou, ktorú nám mačky hrdo vypustili do kuchyne.

Vedeli by ste si rpedstaviť ako by vyzeralo video v takejto kuchyni? Ja áno a veľmi sa mi to páči. K tomu aby to bola blogerská kuchyňa ešte musí byť tak trochu aj štúdio. veľa svetla z vonku je výhoda, ale potrebujete aj extra svetlá, statív, dosky ako podklad na fotky a iné vychytávky, ktoré možno spíšem v ďalšom blogu kde si budem predstavovať ako by sa dobre pracovalo v takejto kuchyni. Kuchynský ostrov je alfa a omega mojej predstavy.


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 566 times, 1 visits today)

2 Comments

  1. Jana 31. januára 2021 at 11:06

    Tie taniere sú super!

    Reply
  2. Terunka 21. októbra 2021 at 15:03

    S umývadlom som urobil chybu. Teraz by som tiež brala väčší

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *