Tipy na vegan Vianočné darčeky

Sedem tipov na darček pre vegána som vám už spísala, určite si ich tiež prečítajte, ale teraz je čas pridať na zoznam nejaké novinky, ktoré sú „hot“ tento rok. Tipy na vegan Vianočné darčeky 2017:

1. Knihy

Začnem výberom pár kníh. Nová vegánska kuchárka sa práve krstila v Česku. A co teda jíš je dielom blogerky Lindy z rovnomenného blogu. Môžete sa tešiť na recenziu, lebo túto knihu som si vybrala ako darček aj ja. Pre kuchynské stvory to bude veľmi pekný darček. Druhá je kniha pre deti s názvom, Tenkrát svet ktorú som už recenzovala na mojom youtube, takže šup sem, ak chcete vidieť krásne ilustrácie a viac o knihe. Ak ste minulý rok čítali Insomniu, tak tento rok je tu pokračovanie: Hypersomnia. Táto kniha patrí do kategórie „yound adult“ a hlavná hrdinka v knihách je vegánka. A okrem toho, nepotrebuje spánok. Trochu napínavé, trochu fantasy, trochu detektívka. Ak chcete oddychovať pri knihe, kde vás nebudú rušiť opisy dobrého stejku, tak ľahko môžete.  To sú teda 3 knihy made in Československo.

vegan vianočné darčeky

Spomeniem ešte dve kuchárky so zahraničia. THUG KITCHEN – fuck(t) drsná vegánska kuchárka vyšla medzičasom v českom preklade. Kuchárky Thug Kitchen majú skvelé hodnotenia a aj humor. Možno ste už zaznamenali túto reklamu na ich knihy, ktorá sa nadávok nebojí. Druhá ich kniha Thug Kitchen 101 (fast as fuck) receptov ešte nebola preložená a nestíha vám prísť do Vianoc, ale musím ju spomenúť lebo som ju videla spomínanú ako najlepšiu vegánsku kuchárku. Ak by ste ale chceli niečo jemnejšie, tak Lahodne s Ellou každý deň, tiež kniha od foodblogerky, ponúka dobré a jednoduchšie recepty na večeru. Všetky tieto knihy by vám mali stihnúť prísť do Vianoc. Ak ste z Čiech, môžete ich všetky zohnať tu.

2. Kozmetika

vegan vianočné darčeky

Aj  pri výbere vegánskej a netestovanej kozmetiky je už veľa možností. Možno priveľa. 100% pure kozmetika bude skvelým darčekom pre niekoho, kto si dá zaležať na prírodnom zložení, kvalite a pigmentoch len z ovocia a zeleniny. Recenziu na niektoré produkty nájdete tu. Moji obľúbenci sú tekuté rúže a vodeodolná očná linka. Do konca roka môžete využiť zľavu 10% s kódom: surovadcerka
V profesionálnej starostlivosti o vlasy vyhráva Maria Nila a v mega farebných a cenovo dostupných paletkách zase BH Cosmetics.

O kozmetike a tom, kde čo kúpiť by som vám mohla hovoriť dlho. Ak hľadáte niečo špeciálne, kludne sa spýtajte. Všetky značky  a rôzne nájdete v mojom zozname na blogu. Najčastejšie tipy, čo dávam: Vegan vianočné darčeky
– parfémy:  Manufaktúra, The Body Shop, Marks&Spancer, Lush
– pánska: ManCave (dostať v DM drogerií), Urtekram a Faith in Nature (tieto dve sú aj pre ženy a ich vlasy)
– dostupná dekoratívka: Milani, Jordana, BH Cosmetics
– prírodná dekoratívka: 100% pure, Lily Lolo, Zao, Manna
– sen každej ženy: Urban Decay, Dose of Colors, Sugar Pill, Jefree Star Cosmetics

3. Konope trend trochu inak

vegan vianočné darčeky

V predchádzajúcich tipoch som myslím spomínala oblečenie ako Collective Collapse, vegánske obchodíky ako Etik Butik či Holycow.cz. Teraz pridám niečo z konopných látok. Konopné ručne šité nohavice, šortky a iné veci, ktoré vyrábajú slováci nájdete u HappyHempy. A konopné topánky česjek výroby u Bohempia.

4. Sashe drobnosti

vegan vianočné darčeky

Na Sashe nájdete aj ďalsie ručne šité oblečenie či kabelky vhodné pre vegána, ručne vyrábané mydielka a kozmetiku. Vybrala som prívesok vegan od Charliee, veľmi podobý mám aj ja doma a veľa ludí sa naň stále pýta. Potom niečo pre ovocných maniakov od TvoreNina. A nazáver horúca téma – vianočné oblátky ale vegánske? Nájdete u Zdravica.

A po sviatkoch sa nezabudnite pochváliť tým, čo vegánske pre vás pripravila vaša rodina :) Vegan Vianočné darčeky.


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 1 624 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *