Raw torta lesné ovocie

Na skvelú tortu  nepotrebujeme len tropické ovocie, ale stačí aj to, čo nám vyrastie v slovenských záhradách. Preto raw torta lesné ovocie – s malinami, jahodami, čučoriedkami… )

Na korpus potrebujeme:

– šálka namočených vlašských orechov
– šálka naklíčenej pohánky
– asi 8 namočených datlí
– agáve
– trocha citrónovej kôry
– raw kakao.

Pohánku pripravíme o deň skôr tak, že ju dobre prepláchneme a potom necháme namočenú vo vode 15 minút. Vodu zlejeme a pohanku necháme 8-12 hodín v tme.

Orechy a datle si tiež namočíme aby zmäkli a pred použitím všetko presušíme. Orechy sme si nechali namočené cez noc, datle stačí namočiť na hodinku. Dobré presušenie je podstatné aby cesto nebolo príliš vlhké. Potom spolu rozmixujeme všetky ingrediencie a natlačíme vzniknuté cesto do formy.

Na krém potrebujeme:

– šálka/200g namočených kešu orechov
– 150ml kokosového oleja
– 5PL agáve
– šťava s jedného citróna
– dve šálky ovocia

Kešu orechy sme tiež nechali vo vode cez noc a dobre ich vysušili. Všetky ingrediencie dáme do mixéra a rozmixujeme v hladký krém. Ak nemáte čerstvé ovocie ale mrazené ovocie, nechajte ho najskôr dobre rozmraziť a odkvapkať aby krém lepšie tuhol. nezabudnite krém ochutnať a dosladiť agáve podľa chuti. Krém nalejeme na korpus, necháme stuhnúť v mrazničke a potom v chlaničke a ozdobíme kúskami lesného ovocia. Potom je raw torta lesné ovocie hotová.

Viac fotografií v našom albume.


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 3 588 times, 1 visits today)

4 Comments

 1. Alica 8. júla 2016 at 7:08

  Ahoj! Tortu by som chcela pripraviť na prvý pokus na jednu oslavu takže nechcem nič pokaziť. :D Zároveň som nikdy nepiekla žiadny koláč takže vo všeobecnosti s primeraným množstvom ingrediencií nemám žiadne skúsenosti žiadny inštinktívny odhad nič :D Takže by si veľmi pomohla keby si svoj postup trochu rozvinula. Skonkrétnila by si množstvo surovín ktoré potrebujem na korpus? Tá pohánka v tme má byť prikrytá,uzavretá v nejakej škatuli alebo len v miske a v skrini? :D Suší sa to tak že to všetko rozprestriem na papier? Ako zistím že je to tak akurát? Nechám to v mrazničke tuhnúť do kým to nebude zmrazené? Ehm :D Naozaj si neviem poradiť :D Help me! :D

  Reply
  1. Raw Daughter 8. júla 2016 at 10:31

   Ahoj :) zobr si z kuchyne šaláku alebo odmerný „cup“ a to ti ako mierka stačí a nemusís riesit rpesné mnozstva, byva to okolo 200gramov surovin, podla toho ake su tazke :) Pohanka nemusí byt prikritá ani nič. Tak ako je v postupe, nechat ju len v tme v nejakej myske alebo na sítku :) Ideálne cez noc, takže ju nemusi nikam zatvarat ale nechaj ju v kuchyni alebo v špajzi klíčit :) Co treba vysusit rozprestries na plech napríklad a nechas na slniecku, na dotyk nesmie byt surovina mokrá, voda ma byt už len vsiaknuta vnutri ale nema kvapkat zvonka, takže tak hodinku na slnku :) Je dobre dat to najskor do mraznicky aby to viac ztuhlo a potom už staci nechat v chladnicke a ono si to tuhost udrží :)

   Reply
   1. Alica 12. júla 2016 at 13:11

    Ďakujem! <3

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *