Raw maková roláda s pohánkou

Makové rolády sú tradičným koláčom od babičky. Takto si môžeme niečo podobné, ale zdravšie tiež vychutnať. Raw maková roláda je skvelý príklad.

Raw maková roláda obsahuje:
– šálku pohánky
– šílku hrozienok
– 8x sušené datle
– šálku maku
– šálku sušených sliviek
– škoricu

Pohánku a hrozienka si namočíme  na cca. 20 minút, scedíme, necháme trocha preschnúť na slniečku a dáme do mixéra. Pridáme asi 8 ďatlí a rozmixujeme na hmotu, ktorú rozotrieme na fóliu.

Rovnako vopred namočený mak, asi jednu misku, rozmixujeme  so sušenými slivkami a troškou škorice. Mixujeme až dostaneme konzistenciu slivkového lekváru. Potom hmotu jednoducho natrieme na pohánkový základ, stočíme na roládu a môžeme nechať hotovú roládu na chvíľu schladiť alebo okamžite krájať a degustovať. Maková roláda je rýchlo hotová.

Aj keď mak nie je orech, ale semienko, stále má vysoký obsah tukov. Preto je lepšie ho tiež namočiť do vody.

Viac fotografií v našom albume.

91c5690ef6044c2eb70259918a46e485


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 1 172 times, 1 visits today)

2 Comments

 1. Bianka 19. júna 2014 at 9:58

  Dobry den prajem,recept vyzera uzasne :) chcela by som ho vyskusat ale mohla by som poprosit pomery, kolko coho potrebujem aby bola rolada taka ista chutne vyzerajuca ako ta vasa? Dakujeem :)

  Reply
  1. Renata 19. júna 2014 at 15:51

   dobrý deň, všetko robím od oka, ale po väčšine vždy robím na misky….bola tu miska pohanky,hrozienka s datlami do hromady tiež za misku, tak isto slivky a mak tak primerane :)

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *