Raw kokosový rez

Raw dezert pre milovníkov kokosového neba. Raw kokosový rez s čokoládovou polevou.

Na korpus potrebujeme:
– namočené sušené slivky
– namočené a na slniečku presušené vlašské orechy
– trocha citrónovej šťavy
– troška agáve

Slivky aj orechy scedíme z vody a spolu s ostatnými ingredienciami spracujeme v kuchynskom robote alebo mixéri. Vzniknutú hmotu natlačíme na dno formy na tortu.

Kokosový krém:
– namočený nastrúhaný kokos
– kokosový olej
– pol vanilky
– agáve.

Kokos treba scediť a vytlačiť z neho prebytočnú vodu, zmiešať s kokosovým olejom, vanilkou a agáve. Potom navrstviť na korpus a dať do chladničky stuhnúť. Medzitým si prirpavíme polevu.

Poleva:
– kakaové maslo
– nepražené kakao
– agáve.

Všetky suroviny používame od oka a hlavne podľa vlastnej chuti. Misku so surovinami dáme do druhej misky s teplou vodou (nie horúčou, sme predsa raw) a vymiešame hladkú polevu, ktorú nalejeme na kokosový krém, ozdobíme hoblinkami kokosu a rozdrvenými kakaovými bôbmi. Raw kokosový rez necháme cez noc stuhnúť a vytiahneme z formy. Nakoniec ozdobíme ovocím a raw kokosový rez je hotový :)

Viac fotografií v našom albume.


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 7 781 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *