Skúsenosti: Menštruačný kalíšok

Menštruačný kalíšok je jednou z možností, ako nahradiť bežné tampóny, ktoré nie sú ekologické ani netestovanané na zvieratách. Menštruačný kalíšok používam viac ako dva roky a preto som sa rozhodla podeliť o moje skúsenosti a pohľad na vec v tomto videu:

Aj keď menštruačný kalíšok vie ušetriť peniaze či prírodu, často sú aj finálne kalíšky testované na zvieratách. Sú však značky ktoré majú silikón, ktorý už nie je ďalej testovaný a z ktorého netestujú ani finálny produkt, takže sa dá považovať za cruelty free. Zo značiek, ktoré sú dostupné na slovenskú som našla 3, ktoré sú netestované: 

Moon Cup
Lunette
Diva Cup

Ďalšie cruelty free značky, na ktoré môžete naraziť v zahraničí sú:

The FemmeCup
Ruby Cup
Juju Cup
Organicup

menštruačný kalíšok

Najčastejšou otázkou, ktorú som k menštruačnému kalíšku dostala, bolo: ako sa vymieňa menšturačný kalíšok na verejných toaletách?

Menštruačný kalíšok môže byť zavedený 8-12 hodín, podľa výrobcu. Osobne nekrvácam toľko, aby som ho musela vymieňať častejšie ako každých 5-8 hodín v najsilnejšie dni, takže sa mi nestalo, že by som výmenu mimo domova musela riešiť. Ale ak sa to stane, človek sa vynájde. Stačí mať so sebou vodu, fľašu alebo použiť vreckovky na očistenie a použiť znova. Netreba sa s krvou premávať po toaletách k umývadlu, všetko sa dá vyriešiť v kabínke.  Viac informácií o kalíškoch si určite pozrite na kalíšek.cz, kde nájdete aj všetky netestované kalíšky na jednom mieste.


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 1 952 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *