Vegan pečivo Billa

Náhodne vegan pečivo Billa? Po náhodne vegánskom pečive z Lidla sa moja investigatíva presunula do supermarketov Billa.Opäť som prelistovala zloženia a na základe obsahu mlieka, vajíčok, srvátky, syru či živočíšnej masti vyradila všetko, čo vegáni jesť nechcú.

Prvý je zoznam pečiva, ktoré neobsahuje žiadne živočíšne ingrediencie ani žiadne živočíšne éčka. Všetko je vhodné pre vegánov, ale zloženie môže byť v každej predajni iné. Preto to berte viac orientačne a ešte si to preverte ak môžete:

CHLIEB KVÁSKOVÝ DELIKATES PREMIUM
KVÁSKOVÁ BENE BAGETA
PAILLASSE MEXICKÝ
PAILLASSE OLIVOVÝ
PAILLASSE VIACZRNNÝ
KVÁSKOVÝ CHLIEB SLOVENSKÝ
KVÁSKOVÝ CHLIEB DELIKÁT RAŽNÝ
KVÁS. TEKVICOVÝ CHLIEB
MALTÉZSKY CHLIEB
SLNEČNINOVÝ CHLIEB OVÁLNY
TYČINKA S TMAVÝMI OLIVAMI
FIT BAGETA
RUSTIKÁLNY UZLÍK S OLIVIVAMI
CIABATTA JUNIOR
FRANCÚZSKA BAGETA STREDNÁ

Pozrite si aké z týchto druhov pečiva som našla aj v Bille na predajni a ako vyzerajú. Vegan pečivo Billa:

Druhou skupinou pečiva, je pečivo, ktoré obsahuje éčka, ktoré môžu byť živočíšne, ale nemusia. Tiež sa bude zloženie líšiť v rôznych predajniach a každý dodávateľ pečiva môže mať iné éčka. Preto sa to ťažko zisťuje. Kedže sú éčka len vedľajší produkt živočíšnej výroby, pre začiatočníkov a pragmatických vegánov  je úplne v poriadku ich neriešiť. Čo ma prekvapilo, bolo, že veľa pečiva obsahovalo E920, ktoré sa vyrába s prasacích štetín alebo ľudských vlasov (napríklad kaiserky). Viac k éčkam prečítajte tu.

Špaldová bageta
Fínsky chlieb s dierou
Chlieb slovenský
Zbojník chleb. špecialita
Rohlík biely
Rohlík grahamový
Kaiserka natural
Kaiserka špeciál
Kaiserka tmavá
Bageta malá svetlá
Francúzska bageta 230g
Kornbageta
Ciabatta s olivami
Biely donut frozen
Mini ružový donut s kvetinkami
Jablková/višňová kapsa
Taštička marhuľová

Ak začínate s vegánstvom, naozaj sa príliš éčkami nezaťažujte. Ja sama ich často neriešim, keď nemám na cestách na výber. Naviac si myslím, že väščina tukových éčiek sú póvodom z rastlinného tuku, ktorý je extra lacný. Ak siahate po celozrnnom alebo kváskovom pečive, je najvyššia šanca, že bude vegánske.

vegan pecivo billa

 


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 7 892 times, 2 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *