Náhodne Vegan: Želé a cukríky

Po hľadaní náhodne vegánskych sladkostí, cereálií a pečiva, som sa vybrala hľadať aj náhodne vegan cukríky a želé cukríky. Opäť, cukríky nepatria do zdravého stravovania a keď už, tak dodržujte “ odporúčané dávkovanie“ na obale. Ak sa neviete od cukríkov udržať, tak tento prehľad radšej nečítajte! Alebo preskočte na záver zoznamu, kde som vtesnala aj zdravú alternatívu značky Bear. Kto chce vedieť, čo nám to na Slovensku ponúkajú a nepôjde vykúpiť celý zoznam, tak má moje požehnanie pokračovať v čítaní.

Vybrala som len tie cukríky, ktoré neobsahujú žiadne otázne éčka. Inak by mohol byť zoznam veľmi široký. Pri želé cukríkoch som sa samozrejme vyhýbala bravčovej želatíne, ktorá nie je vhodná ani pre vegánov ani pre vegetariánov. Jej rastlinnou náhradou býva často agar alebo pektín.

Všetky značky, ktoré som našla aj tie ktoré som kúpila a ochutnala si môžete pozrieť tu: 

Vytvorila som zatiaľ takýto zoznam vecí dostupných v bežných obchodoch či zdravých výživách (ZV) na Slovensku. Do zátvorky vám napíšem, kde konkrétne som značku vegan zelé cukríkov kúpila či videla ja.

Želé Trolli Spaghettini (Lidl)
Želé Trolli Bizzl Mix
Jojo Jahôdky (Coop Jednota)
Jojo Srdcovky želé (CBA-PT Universal)
Haribo Brazil Fizz želé (CBA-PT Universal)
Pedro želé Ovopecky
Katjes Gelee Royal želé (Billa)
Katjes Gelee Fruchte želé (Billa)
Beauty Sweeties Saure Katzen (DM drogeria)
Goody Good Stuff želé (ZV)
BonPari Šumivé cukríky (Billa)
BonPari želé zmes
Skittles (Billa)
Zentis Marzipan Kartoffeln (Billa)
Hašlerky (Jednota, Billa)
Kras Pepermint Candies (CBA – PT Universal)
SFIX Mentolky (Billa)
STIX Vetrovky (Billa)
CandyMex Eukaliptus Menthol (Billa)
Coop Euka mentol sukríky (Coop Jednota)
Bear Paws (ZV)
Bear YOYO (ZV)

Trolli na ich webe ponúka asi 13 druhov želé cukríkov vhodných pre vegetariánov – bez obsahu želatíny, ale na Slovensku som zazrela len tieto dva druhy a viac príchutí špagetových želé. Vegan želé cukríky ponúka aj Marks&Spancer, ktorý na Slovensku však končí, ale v Česku ich želé určite nájdete. A čo sa týka Skittles. Tie dlhší čas neboli vegánske kvôli obsahu karmínu (E120), červeného farbiva, ktoré sa vyrába z chrobáčikov. Zmenili však receptúru a už by mali byť v obehu len nové kúsky bez tohto farbiva, takže už patria medzi vegan cukríky.

Nezabudnite odoberať fresh videá priamo na našom youtube tu.


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 6 579 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *