7 a viac tipov na darček pre vegána!

Darček pre vegána? Vegáni sú veľmi nároční ak ide o darčeky a želania. Všetci si totiž želáme Vianočný zázrak – pokojné, veselé a v mieri prežité Vianoce, čo znamená, že sa celý svet stane vegánskym a žiadne zviera sa už nenarodí len aby bolo zabité a zjedené. Žiadne továrne na zvieratá – farmy, žiadne bitúnky, žiaden hlad a smäd v chudobných krajinách, žiadne ničenie pralesov, žiadne hrozby pre planétu, žiadne vojny, žiadne rozhodnutia robené  túžbou po zisku. Bol by to krásny zázrak, ale nestane sa len tak. Nikto nám ho nedá, môžeme ho len budovať počas života a nezabudnúť sa pri tom tešiť, aj keď je to ťažké. :)

Pozbierala som X tipov na darček pre vegána, ktoré nie len potešia, ale podporia vegánov, pomôžu vám šíriť váš odkaz svetu, byť ešte ekologickejšími a spokojnými so sebou.

1. Oblečenie s tým najlepším odkazom


darček pre vegánaUž netreba loviť a objednávať zo zahraničia. Na Slovensku aj v Češku nájdete tričká, tašky, čiapky, tielka aj šaty som videla! Len malý výber zo všetkých vecí, ktoré niektoré nové značky pripravujú. Hľadajte Plenty of Peas, Magifešn, WizArt, Collective Collapse, niečo ovocné od T-Cute a tašky a tričká nájdete aj v obchodíku Vegana. Mozete si dať namaľovať vlastné tričko ručne od niekoho na Sashe.sk alebo potlačiť vlastný nápad a darovať ho sebe aj kamarátom. Ďalšie tričká má v ponuke aj Vegan Fighter a Suvereno. Pozrite si obchody ako EtikButik a HolyCow pre iné vegánske kúsky ako topánky, opasky či šaty. Video o oblečení a ďalších obchodíkoch aj so zahraničia tu.

2. Kozmetika, ktorá nás naozaj robí krásnymi

darček pre vegána

Dávať si kozmetiku je bežná vec. Ale je bežné dávať kozmetiku, ktorá je často plná chémie škodlivej pre nás, prírodu a naviac testovaná na zvieratách. Tento darček bude vhodný  aj pre nevegánov. Darujte im lepšiu kozmetiku ako štartovací balíček. Šampóny, kondicionér, sprchové gély, balzamy na pery, peeling, zubná pasta, dezodoranty, krém na ruky… Pozrite si zoznam vegánskej kozmetikyKozmetiku hľadajte opäť vo Vegane, Veg-Shope a ďalších ako:
www.biobeauty.sk
www.bio-way.sk
www.mojesminky.cz
www.biooo.cz
www.krasotika.sk

3. Pre majiteľov útulkáčov

pes

Nemohla som nezaradiť tieto dve veci. Krásne mydlo pre kúpanie psíka, ktoré je vegánske. O psíčkovi a vaničke ma úplne dojalo. Okrem mydla aj ochranný krém na psie labky nájdete u Mylo. A ak chcete aby váš psík ladil k vám, tak vegánsky obojok nájdete u KairaCollars. Darček pre vegána môže byť aj darček pre zvieratá. Môžete prispieť na projekty na ochrnu zvierat alebo Farmu Nadeje.

4. Pre vegan foodies

darček pre vegána

Chutné vegánske jedlo potrebuje korenie, takže poteší aj dobrá zbierka korenia, alebo živé bylinky s menovkami od Astra. Sušené jabĺčka sú tiež teraz v sezóne, odporúčam darovať naneplenú dózu od Ajetotu. Veľká misa na šalát, alebo jahôdka na smoothie a ovocie, Woodpecker a Invivo. Ak nemáte doma mixér, sušičku, špagetovač a všetky tieto pomocné nástroje, určite potešia tiež.

Ak sa vám páči náš mixér Optimum a ste rozhodnutí investovať do veľkého mixéra, tak stále platí Zľavový kód na 20 Eur: RM-Optimum a využiť ho môžete na www.froothie.sk, kde sa dozviete viac o mixéroch :)

5. Pre frutariánku

darček pre vegána

Ovocie na všetkom! Ovocie milujem a rovnako všetko, čo ho pripomína a robí mi naň chuť. Aj vaše dieťa môže nosiť dupačky s banánikmi. Ovocie môže byť všade, naposledy som si kúpila aj kryt na telefón s melónom a jeden s ananásmi.  Tieto handmade ovocné vecičky hľadajte u Remini, Katja Dizajn, Da Linka, Lujza Marko, PokoLoko, By Myyna a Mahu Art. Oveľa viac nájdete na Sashe, kde je veľa tvorivých vegánov, takže hľadajte!

6. Pre ochrancu slovenských líštičiek
liška

Líšky sú úzašné zvieratá, u nás väčšinou len škodná alebo ešte horšie kožuch. Zaslúžia si iný prístup a veľa ľudí ich už miluje, nie len Malý Princ. :) Tieto líštičky nájdete u JUST LOVE , I love you a Pappaver. A keď už sme pri šperkoch, ak túžite po retiarke s nápisom vegan, raw alebo čímkoľvek, tak vám také vyrobí Drobátko.  Ja som si svoj vegan nápis u nej objednávala pred viac ako rokom a je stále so mnou :)

 

7. Knihy, ktoré nám vždy pomôžu

darček pre vegána

Nájsť dobrú vegánsku knihu či kuchárku nie je ľahké. Našla som pár, ktoré potešili mňa. Jíst zviřata je poučná kniha o etickej a enviromentálnej stránke vegánstva. Rovnako ako druhá kniha – kuchárka pre vegánov a vitariánov, Hravě o živé stravě, vznikla cez crowdfunding. Táto kuchárka sa hodí pre rodičov a deti, kedže rieši hlavne ako stravovať svoje vegánske potomstvo.

Sama sa pustim aj do knihy Jíst slušne, ktorá sa venuje aj bio, vegánstvu, frutariánstvu… Ak hľadáte oddychovú knihu, ktorá sa vegánstvu ani tak nevenuje, aj tu mám zaujímavý tip. Insomnia. Hlavná hrdinka knihy mäso neje a má jasný postoj k veľkochovom a utrpeniu zvierat, ale inak si užijete len oddychovú literatúru, drámu, román, dobrodružstvo. Knihy a kuchárky s témov vegánstva sú dokonalý darček pre vegána, ktorý ja ocením asi najviac.

Posledná kniha je komix, ktorá kreslí vegánka žijúca v Holandsku. Neviem, či vám stihne prísť kniha do Vianoc, ja som na ňu čakala asi mesiac a pol. Ale ak milujete komix, takže sledujte Vegan Artbook.

Bonusový darček pre vegána:

Počas zimných mesiacov sa vegánovi bude hodiť vitamín D. Nie všetky vitamíny sú vegánske, takže odporúčam vitamíny VEG1, kde nájdete viac živín vrátane vitamínu B12. Alebo priamo B12 od Natures Bounty. Rôzne výživové doplnky vhodné pre vegánov nájdete tu.

Ak máte tip na  značku, produkt, ktorý stojí za to, napíšte komentár aby sa dozvedeli všetci a inšpirovali sa. Nezabudnite nenápadne podsunuť kamarátom a rodine, čo vegánske z tohto výberu sa vám páči! ;) 


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 5 065 times, 1 visits today)

3 Comments

 1. náušnice 2. júna 2016 at 19:53

  Ešte viac takých článkov.

  Reply
 2. Pingback: Tipy na vegánske Vianočné darčeky 2017 - Dcérka

 3. Jamm 18. mája 2019 at 9:14

  Dobré je aj 2kg balenie lahôdkového droždia

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *