Vegán vo Vysokých Tatrách

Už tradične sme sa počas našej Slovegánskej dovolenky vrátili do Tatier. Pobehali hory, pozdravili kamzíky, líšky a jelene (hlavne priamo v Smokovci, kde nám doslova líšky dávali dobrú noc) a pozreli sa, čo je nové. A dobrá správa je, že vegán sa už naje v Smokovci na viac ako jednom mieste. Ako teda prežije vegán vo Vysokých Tatrách?

villa dr.szontag
Tofu praženica (Villa Dr.Szontag)

Raňajky – Villa Dr.Szontag

Základ sú však raňajky a dobré ubytovanie, kde sme išli na istotu do Villa Dr.Szontag. Minulý rok sme sa do tohto miesta zamilovali pre ich prístup, nápomocnosť a jedinečnosť. Zaslúžene patria na Amazingplaces. Mne splnili sen o vegan párkoch na hotelových raňajkách. Každý deň nám pripravili niečo iné – banánové lievance, vegánske párky, chlieb vo „vajíčku“ so „syrom“, tofu praženicu, jogurty, ovsenú kašu, kakaový chlebík… Stačí im povedať a postarajú sa o vaše veggie alebo bezlepkové potreby. My už v Tatrách iné ubytovanie nechceme. Cítime sa tam skvelo, rodinne a nič nám nechýba. Sme radi, že sme si našli miesto, kam sa môžeme vracať a už viac nehľadať. Preto totot miesto silne odporúčam. Zamilujete sa.

Ak by sme nemali naše skvelé hotelové raňajky, určite by sme skončili aj v Mondieu cafe na pšenovú kašu či avokádovú misku.

iba. tu bistro smokovec
Vegan avokádový chlieb, falafel wrap a batátové hranolky (IBA.TU Bistro)

IBA.TU Bistro

Minulý september nás silne zachraňovalo IBA.TU Bistro, kde nájdete vegan burger, avokádový chlieb, falafel wrap či strukovinový šalát. Ponuka sa tento rok rozšírila a pre vegetariánov toho majú ešte viac. Povinná zastávka, keď príde hlad! Robia to skvelo a vždy sme ochdázali najedení a spokojní.

spitz reštaurácia smokovec
Curry rezance (Spitz)

Spitz

Tento rok nás potešili dve nové miesta, kde myslia na vegánov. Spitz má vegan chimichurri bowl a božské curry ryžové rezance so zeleninou. Jediné, čo im chýbalo, bol kúsok opečeného tofu. Ale aj tak som na ne bola 3x. Vegetariánskych možností majú tiež viac, napríklad tatarák z červenej repy a syrový burger. Signature drinky ako Gerlach sa tiež oplatí vyskúšať. Extra príjemný personál a interiér. Toto miesto je trochu drahšie, ale oplatí sa!

vegan vo vysokých tatrách
Teplý cícerový šalát s cuketou a šampiňónmi a pečené zemiaky (Central restaurant)

Central Restaurant

Tretím miestom je Central restaurant, kde vždy dobre padol ich vegan boršč s bielou fazuľou či teplý cícerový šalát. Majú aj vegetariánsky syrový burger a iné vegetariánske špeciality. Celkovo vegetariánsky sa človek naje sladko či slano asi všade. Všetci radi pripravia aj pirohy, halušky a strapačky bez slaniny. Vegetariánske burgre sú tiež asi všade.

central restaurant smokovec boršč
Boršč s bielou fazuľou (Central restaurant)

Beyons Meat Bonus

Ale čo sme našli a nečakali! V Dobré šasy Smokovec majú aj beyond meat vegetariánsky burger! Tak už len spraviť aj vegánsku verziu. Ale ak ste vegetariáni, toto je bonosový tip pre vás. Ponúkajú aj bezlepkovú žemľu.

Byť vegánom na horách začína byť OK a nie je to už LEN o hranolkách (ale tie najlepšie nepolotovaové hranolky mali pri Popradskom plese haha). Vegán vo Vysokých Tatrách sa sná’d už naje lepšie a lepšie každý rok. Ak máte vaše tipy na Smokovec, napíšte do komentára!


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 1 727 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *