Budem používať drevené zubné kefky?

Drevené zubné kefky – prečo? Minimalizovanie odpadu, ktorý tvoríme našim spôsobom zivota, sa stáva inšpiráciou pre veľa nových produktov a ich obalov (neobalov). Zerowaste je pre mňa zatial nereálny, ale ubrať z odpadu, ktorý produkujem, môžem. A rada. Už asi 5 rokov dozadu som vyskúšala prvú drevenú zubnú kefku od EcoHeart. Nezostala som však pri tejto značke. Kefka nebola odsť hustá ani nepatrila k mäkkým kefkám. A ja potrebujem naozaj jemné kefky.

Minulý rok som im dala druhú šancu. Zmenili dizajn, spravili kefky hustejšie… Bohužiaľ, aj keď bolo na kefke napísané, že je ultra soft, bola to najtvrdšia kefka akú som kedy mala! Že by do tretice?

Vrámci mojej spolupráce z obchodíkom Organila.com som vyskúšala EcoHeart znova. Teraz prešla zmenou aj výroba, ktorá sa už presunula na Slovensko a to mi dalo nádej, že kefky budú naozaj mäkšie. Porovnávala som ich ešte s jednou drevenou kefkou, ktorá hlásala, že je mäkká a vyrába ju značka Mobake. Aj s motivačnými citátmi a ľudovými vzormi priamo na kefke.

Drevené zubné kefky. Tu môžete vidieť celý môj test a prvé dojmy:

Ak vám tiež lahodia len super a ultra jemné zubné kefky, tak mám dobrú správu. Ecohearth aj Mobake vám ďasná nezničia. Porovnávala som ich s mojimi Curaprox kefkami. EcoHeart má jemnosť na úrovni Super soft. Mobake je ešte jemnejší, takže Ultra soft. Má však iný, dlhší tvar hlavičky a nie tak husté rozloženie štetín. Ecohearth nájdete tu a Mobake tu.

Obe budem naďalej používať a striedať. Uvidím, po ktorej budem nakoniec siahať častejšie. Keď doslúžia, drevená časť poputuje do záhrady ako kus dreva. Predtým však treba vybrať štetinky, ktoré zase pôjdu do plastu na recyklovanie. Ako ťažké bude štetiny vytiahnuť ešte netuším, ale nejak sa s tým popasujem.


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 1 018 times, 1 visits today)

1 Comment

  1. Jarmila 7. marca 2018 at 8:45

    Ja som ich tiež skúšala, boli mi tvrdé a riedke, ale môj muž kefku používal, dokonca mam dojem, že kefka vydrží dlhšie ako tie tri mesiace. Ale on ma zase zuby ako krokodíl :)

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *