Dhal z mungo fazuliek

Mungo fazuľky nie sú len na klíčenie. Keďže sú malé, dajú sa uvariť rýchlejšie ako väčšie druhy fazúľ a hodia sa na rýchle jedlá ako tento dhal z mungo fazuliek. Postup je podobný ako pri dhale zo žltej šošovice, ale budeme potrebovať pár vecí naviac.

Na dhal z mungo fazuliek potrebujete:
– 200g mungo fazuliek
– 400g krájaných rajčín (1 konzerva)
– 250ml kokosového mlieka
– 2PL repkového oleja
– 1PL mletého rímskeho kmínu
– 1/2 PL kurkumy
– 1ČL soli
– 1/2ČL čili vločiek

Voliteľné ingrediencie:
– 1PL žltej curry pasty namiesto čili
– cibuľa a cesnak
– 1/2PL mletého koriandru
– čerstvé listy koriandru
– 1PL garam masala

dhal z mungo fazuliek

Mungo fazuľky opláchneme a zalejeme ich vodou, v ktorej ich necháme mäknúť aspoň 2 hodiny. Kľudne aj cez noc. Potom ich dáme variť s asi 4 hrnčekmi vody. Môžete pridať bobkový list a trochu soli. Varíme kým fazuľky nezväčšia objem a nie sú mäkké. Následne scedíme a prepláchneme čistou vodou.

V tom istom hrnci začneme variť odznova. Môžete pridať olej a opražiť na ňom cibuľu či cesnak ako máte radi. Ja Pridám lyžičku  žltej curry pasty a hneď konzervu rajčín a zvyšok korenia – kurkumu, rímsky kmín, koriander, čili, masalu…

Potom pridám mungo fazuľky a zalejem všetko kokosovým mliekom. podľa chuti môžete pridať ešte viac, aj celú konzervu, ja to teraz s tukmi nepreháňam, takže som pridala kokosového mlieka len trochu. Všetko spolu varte až kým sa fazuľa nerozvarí na kašu. Dhal z mungo fazuliek dochuťte podľa seba a podávajte s basmati ryžou, koriandrom a zeleninou.

dhal z mungo fazuliek


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 12 347 times, 2 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *