Sójové jogurty – Ktorý je najlepší? Ochutnali sme 13 druhov

Jogurt sa dá vyrobiť nie len z kravského mlieka. Sójové jogurty, kokosové, makové, ovsené… A takýto výber máme už aj na Slovensku. Preto sme sa rozhodli otestovať 12 značiek a oveľa viac príchutí, aby sme zistili, ktoré chutia najlepšie. Ochutnávali sme jogurty aj dezerty a celý test si môžete pozrieť tu:

Naše hodnotenie vegánskych dezertov: 
A+ The Bridge Ovsený kakaový dezert
A    Natur Green Coco Original dezert
A-   Alpro Vanilkový dezert
B    Poppyk Kakaový dezert
C-  Sojáčik Broskyňový dezert

Naše hodnotenie vegánskych jogurtov:

A+ Harvest Moon Mango a Maracuja
A    Alpro jogurty (višňa, čučoriedka, ananás s maracujou…)
B-  Promavel Mango a Broskyňa
B-  Granarolo SOIA Ananás
C   Take It Veggie Vanilkový jogurt
C   Joya jogurt Lesná zmes
C   Granarolo SOIA Jahoda
D   Kokoos Jahoda

Tieto sójové jogurty nájdete v obchodoch ako Tesco, Yeme (kde majú najširší sortiment), Kaufland, Billa, Coop Jednota, Metro. Takže teraz už skoro všade aspoň jeden druh rastlinného jogurtu v každom obchode!

U mňa to chuťovo veľmi vyhralo Alpro a ich produkty. Pozitívne hodnotím, že obohacujú svoje produkty o vitamín B12, vápnik či vitamín D. Nepotrebujú byť v chladničke, takže je to dobrá núdzovka na cesty. A keď budem mať núdzu na ceste a po ruke Sojáčik alebo Poppyk, tak si kľudne kúpim aj tie. Chuťou ma neurazia aj keď nepatria k exkluzívny zážitkom. Sklamaním pre mňa boli však jogurty Granarolo a Kokoos. Boli kyslé, mali silnú sójovú pachuť a Kokoos mal veľmi vodovú konzistenciu.

Aké sójové jogurty si teda kupujeme alebo by sme si kúpili znova? Nepatria do našej bežnej  zdravej stravy, ale využitie nájdu. Bonusové video pre vašu zábavu:


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 5 975 times, 1 visits today)

1 Comment

  1. Pingback: Vegan čokoládové lievance - Raw Mother&Daughter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *