Raw kakao z konopného mlieka

Dnešný recept bude na smoothie, ktoré môžeme pokojne nazvať kakaom. Obsahuje mlieko (rastlinné), kakao, je sladké, pení a je aj teplé! Pritom je to raw kakao z konopného mlieka.

Na raw kakao potrebujeme:
– 50g konopného semienka
– 2 banány
– 4 ďatle
– 2 PL kakao
– liter vody

raw kakao

Nelúpané konopné semienko sme nechali namočené vo vode asi na 24 hodín. Stačí scediť vodu a môžeme vyrobiť konopné mlieko. Do MioMatu si dáme vsetko semienko, 4 datle a liter vody. MioMat nám semienka rozmixuje a jeho raw program mlieko zohreje do 42 stupňov aby bolo stále raw. Potom mlieko scedíme cez sitko alebo cez plátno. Celý postup si môžete pozrieť tu:

K teplému konopnému mlieku pridáme 2 banány, najlepšie už bodkované, ktoré sú sladšie. Pridáme aj kakao a rozmixujeme. A chcete špeciálne raw kakao tak môžete pridať aj vanilku, my sme na záver pridali škoricu. Raw kakao si môžete pripraviť z akéhokoľvek mlieka, ktoré vám chutná. My máme rady aj konopné pre jeho zaujímavú chuť.

 


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 1 087 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *