Raw kôprová polievka

Máte už chuť na jarné polievky a zeleň? My sme začali a vznikla raw kôprová polievka, ktorú si robíme zvyčajne z mandľového mlieka. Tentokrát sme ale použili makové, vy môžete použiť tiež také, aké máte najradšej.

Na raw kôprovú polievku potrebujete:
– 100g maku
– 1l vody
– 2 avokáda
– hrsť kôpru (15g)
– šťavu z jedého citróna
– 1čl himalájskej soli

Postup nájdete aj na našom youtube:

Mak si na pár hodín namočíme do vody a potom ho spolu s litrom vody dáme do MioMatu, ktorý nám všetko rozmixuje a naviac zohreje do 42 stupňov na raw programe. Po rozmixovaní všetko precedíme cez plátno alebo sitko a vznikne nám makové mlieko.

raw kôprová polievka

Ak chceme krémovejšiu polievku tak pridáme 2 avokáda, môžete ich pridať koľko chcete podľa toho ako krémovú polievku chcete. Pridáme aj ostatné ingrediencie a opäť rozmixujeme.  Potom už z MioMatu servírujeme raw jemne teplú kôprovú polievku. Nezabudnite ju dochutiť podľa seba a pridať viac či menej soli, citrónu, čierneho korenia či pažítky.


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 1 181 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *