Keď vegán omylom zje niečo živočíšne

Pred rokmi som sa rozhodla, že nechcem a nebudem jesť mäso, mlieko ani iné živočíšne výrobky a z etického hladiska som sa stala vegánom. Pár mesiacov po tom sa mi stalo, že som vypila omylom mlieko, o ďalších pár mesiacov som zase omylom zjedla niečo, čo obsahovalo vajíčka, niečo čo obsahovalo karmín, syr…

Takže keď, sa ma pýtate, či som odkedy som vegán zjedla niečo živočíšne, tak áno, aspoň 4x! Vždy sa to stalo omylom. Buď ľudská chyba, alebo moja keď som si neprečítala zloženie produktu, ktorý by inak mal byť vegánsky.

Zmenilo to niečo na mojom vegánstve? Nie. Nebrala som to ako zlyhanie na vegánskej strave a nemala som výčitky. Nevidím dôvod prečo by som si mala niečo vyčítať a riešiť, či som stále vegán. Vegánstvo nie je diéta, je to životný štýl. Diéty nás učia trestať sa za zlé stravovacie rozhodnutia a dostávajú nás do depresie. To vegánstvo nerobí. Omyly a chyby sa jednoducho stávajú a sú tu pre nás aby sme sa poučili.

Teraz viem, že si radšej budem objednávať smoothie sama aby som nedostala milkshake, že si prečítam zloženie aj na kandizovanom ovocí a v reštaurácií sa budem pýtať aj na maslo, masť a vajíčka, ktoré môžu byť všade.

Ak chcete viac vegánskych príhod ako na videu, tak mu dajte parec hore. Už mám pripravenú nasledujúcu historku, ktorá bude aj o modelingu a raw strave ;)

 


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 1 179 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *