Vegan Sekta: Čo ti dalo vegánstvo?

Vegan sekta? Sú vegáni sekta alebo sú na nerozoznanie od ostatných? Jedia trávu alebo pizzu? Predsudky, stereotypy aj vtipy, to všetko počúvame azda denne. Môj obľúbený predsudok, je práve o tom, že sme sekta. Vychádza asi z toho, že jeme „špeciálne“ jedlá, hovoríme o veciach, ktoré ľudia ešte nepočuli a ani im neveria, niekomu to aj znie ako kázanie, veríme v škodlivosť  mäsa a iné vedecké eko fakty, snažíme sa ľudí presvedčiť aby sa tiež pridali k nám – sekte – vegánstvu. Sme aktívni a nevzdali sme to s výhovorkou, že aj tak sa nič na tomto svete nezmení…

Ale nemáme žiadneho svätca, predstaveného, ktorý by nás viedol, nie sme organizovaní, nemáme rituály, nikomu neplatíme členstvo, nič nie je povinné máme len ideál rovnosti, spravodlivosti, dobra… Hranica medzi sektou a aktívnou snahou byť ekologickým človekom, lebo to potrebujeme pre budúcnosť nás všetkých, je tenká.  Obháňať sa sektou je skvelý spôsob ako si obhájiť, prečo nebudme počúvať, čo ten bláznivý vegán hovorí.

Tento piatok sa mi podarilo po dlhom čase stretnúť s ďalšími vegánmi a až mi je ľúto, že sekta nie sme, mohli by sme mať takéto večery povinné a pravidelné ;) Večer som ale využila spoň na nejkú vegánsku propagandu a natočila vám okrem jedla aj odpovede mojich kamarátov na otázku: Čo im dalo a v živote zmenilo vegánstvo?

The more you know who you are, and what you want, the less you let things upset you.


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 713 times, 1 visits today)

3 Comments

 1. Martina 4. apríla 2016 at 22:19

  Veganství skutečně naplňuje některé znaky sekty, například manipuluje přívrženci za účelem zvyšování zisků veganských firem vlastněných lidmi spřízněnými s veganskými guru, například kolem yourofsky. Ukázkový příklad vegan má zakázáno mléko za 15 Kč litr a místo toho má doporučeny rostlinné mléka za 55 Kč litr.

  Reply
  1. Marek 5. apríla 2016 at 18:56

   Všetko čo je lacné odpovedá aj svojej kvalite.

   Reply
   1. Dick Vršek 30. apríla 2016 at 23:56

    Tak tohle je zrovna naprostá hovadina. Já zásadně nedoporučuju třeba produkty od alpra, protože v porovnání kvalita-cena stojí pěkně za hovno, bez pardonu. Ale bez výčitek sahám po produktech od alnatury, které nejen že bývají levnější, ale i složením lepší. Každý má svou hlavu, tak by ji měl používat.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *