Reakcia na Mliečnu výzvu je Bezmliečna výzva

Bezmliečna výzva? Na Slovensku vnímam rôzne kampane, ktoré majú zvýšiť konzumáciu kravského mlieka už viac ako rok. Mliečne desiate, mliečna rodina, najväčšie mliečne raňajky, mlieko na festivaloch, kampane na sociálnych sieťach a teraz mliečna výzva v rádiách. A nesmiem zabudnúť na šialený obrázok o tom, že slovenské kravy zomrú lebo pijeme mlieko od tých Rakúskych… Vraj pijeme najmenej mlieka v celej Európskej únií. A ja sa takému trendu teším.

Ako reakacia na poslednú kampaň v rádiu- Mliečnu výzvu – navrhol môj kamarát Marcus, aby sme spravili vlastnú obmenu. Bez mliečnu výzvu. Podporiť totiž treba aj slovenských výrobcov rastlinných mliek a predajcov,a by rozšírili ich ponuku v bežných obchodoch. 

Môj pol liter rastlinného mlieka a Bezmliečna výzva: 

Sójové, mandľové, ryžové, kokosové, ovsené, lieskovcové, konopné… Kupované aj domáce. Dajte si tiež pol litra a použite na sociálnych sieťach #BezMliečnaVýzva. Máme už dosť reklám a kampaní ukazujúcich nám šťastné kravičky na paši. Mliečny priemysel je pre kravy ešte horším osudom ako chov na mäso. Aj dojnica skončí na bitúnku, ale najskôr musí prežiť niekoľko rokov neustáleho dojenia, oplodňovania, odoberania teliatok a opätovného dojenia. Nie sme teliatka a nemali by sme im brať mlieko a vyrábať si kravy s takou produkciu mlieka aby vyhovovala nášmu dopytu.

Pozrite si Marcusove video:

Ako si „nadojiť“ vlastné mlieko? Je to jednoduché:


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 727 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *