Hrášková nátierka s olivovým olejom

Hrášková nátierka s olivovým olejom je ďalší rýchly a jednoduchý recept, ktorý sa vám zíde k pečivu všetkého druhu. Moja bloger kamarátka Becca zdieľala na jej instagrame tip ako si robí jej obľúbenú nátierku z mrazeného hrášku. Jednoduché recepty milujem, tak som sa rozhodla ho skúsiť a pridala som do nátierky ešte pár mojich obľúbených ingrediencií. Stále je to jemne sladká hrášková rýchlovka. Sladký hrášok je naozaj skvelý základ na nátierku. Proteín ako bonus!

Hrášková nátierka:

Množstvo4 porcie
Varenie10 minútCelkovo10 minút

 200 g mrazeného hrášku
 20 ml olivového oleja
 5 g zelenej časti jarnej cibuľky
 12 ml citrónovej - limetkovej šťavy
 1 PL sójovej omáčky
 štipka čierneho korenia
Voliteľné ingrediencie:
 strúčik cesnaku
 štipka soli
 lahôdkové droždie
 koriander

NáročnosťZačiatočník
Ohodnoďte tento recept :)

 

Ingredients

 200 g mrazeného hrášku
 20 ml olivového oleja
 5 g zelenej časti jarnej cibuľky
 12 ml citrónovej - limetkovej šťavy
 1 PL sójovej omáčky
 štipka čierneho korenia
Voliteľné ingrediencie:
 strúčik cesnaku
 štipka soli
 lahôdkové droždie
 koriander

Directions

Hrášková nátierka s olivovým olejom

hrášková nátierka

Postup je extrémne jednoduchý. Budete potrebovať mixér alebo kuchynský robot. Čokoľvek, čo dokáže hrášok premeniť na nátierku. Hrášok nechám rozmraziť. Keď nemám čas čakať, tak ho dám sitka a prelejem teplou – horúcou vodou, kým sa nerozmrazí.

Potom ho vložím do mixéra a pridám aj všetky ingrediencie: olivový olej, soľ, čierne korenie, jarnú cibuľku alebo strúčik cesnaku (tieto pridávam len jemne, aby bola chuť na pozadí.) Mne táto nátierka chutí s limetkou a sójovkou namiesto soli. Ale môžete použiť aj soľ. Sójová omáčka dodáva viac umami chuť. Ak máte po ruke lahúdkové droždie, tiež ho tam pridajte. Dodá ešte o kúsok viac proteínu.

Všetko spolu rozmixujte do hladka a vznikne hrášková nátierka. Môžete natierať priamo na pečivo alebo uskladniť v chladničke. Vydrží tak 3-4 dni v pohári. Ja som mala pri sebe náš domáci kváskový chlieb. Pridala som ešte pažítku a čili vločky. Nebojte sa s jedlom experimentovať, a ak máte v mrazničke hrášok, určite si nátierku pripravte!

Pravidelne robievam aj nátierky z lahôdkového tofu alebo so sušených rajčín. Chystám sa aj na baklažánovú nátierku. Nátierok a receptov môže byť naozaj nekonečno. A teraz mi spravidla chutia viac ako kupované nátierky. Sojakrém je síce môj favorit, ale ostatné nátierky ma už tak nelákajú chuťou. Niektoré mi prestali chutiť lebo som ich mala rada a jedla často, iné zmenili jemne príchuť, niektoré sa zmenili celé. Domáca nátierka ma ale zatiaľ nikdy nesklamala.

hrášková nátierka

hrášková nátierka


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 17 304 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *