Domáce raw energy tyčinky

Po tom, čo sme pre vás otestovali rôzne značky energy tyčiniek z obchodov, je čas si pripraviť aj domáce raw energy tyčinky, lebo tie sú vždy najlepšie, najmäkšie a najchutnejšie! :) Zvládnu ich deti aj začiatočníci, nie je totiž nič jednoduchšie.  Pripravíme si ich len z 3 ingrediencií.

Na domáce raw energy tyčinky potrebujete:


– šálku ďatlí
– šálku hrozienok
– 1/2 šálky vlašských orechov

Ingrediencie môžete kombinovať aj v pomere 1:1:1 ak chcete viac orieškov, a ak chcete energy tyčinky bez orieškov, nahradte ich sušenou morušou.  Ingrediencie tak ako ich máme, bez namáčania, dáme do kuchynského robota s nožmi v tvare S ( alebo do mixéra ak takú úlohy zvládne). Najskôr rozmixujeme samotné oriešky až pustia tuk a budú lepkavé. Z ďatlí nezabudnite vybrať kôstky ak máte nevykôstkované a pridáme ich k orieškom..  Kuchynský robot nám z ingriediencí spraví súdržnú hmotu. Keď sa v robote vytvorí guľa hmoty, vtedy môžete robot vypnúť.

domáce raw energy tyčinky

Hmotu dajte na papier na pečenie. Môžete si vytvarovať  malé energy tyčinky alebo len cesto rozprestrieť, na chvíľu schladiť v chladničke a nakrájať na menšie kúsky. Ak si chcete zobrať tyčinky do školy alebo von na šport, tak si ich zabalte priamo do papiera na pečenie. Naše energy tyčinky z vlašských orechov mi pripomenuli naše raw parížške rožky. Ale hlavne sú mäkké, ideálne sladké, kedže datle vykompenzujú sviežejšie hrozienka. To by určite dokázali aj sušené brusnice alebo čerešne.

Nám zostala nejaká čokoláda z raw mangovej torty, ktorú vtedy mamina pripravovala, takže sme ju šikovne využili na dozdobenie energy tyčiniek, čo je pre vás úplne zbytočný krok. Ale vyzerajú tak skvelo!


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 9 088 times, 1 visits today)

3 Comments

  1. Pingback: Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach a prestať zbytočne priberať

  2. Lucia 13. júna 2017 at 20:18

    Neuveriteľné aké sú dobré! Ďakujem

    Reply
  3. Pingback: Je lepšia raw alebo vegánska strava? - Surová Dcérka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *