Raw čokoládové muffiny

Raw čokoládové muffiny sú skvelým spôsobom ako prezentovať priateľom surovú a vegánsku stravu. Ani nespoznajú, že jedia niečo vegánske a zdravé!

Na raw čokoládové muffiny potrebujeme:
– misku vlašských orechov
– sušené brusnice
– sušený kokos
– kokosový olej
– 1 zrelý bodkovaný banán
– 1 zrelé avokádo
– raw kakao
– kokosový cukor

Vlašské orechy  namočíme do vody a necháme ich v nej cez noc. Pred prípravou ich scedíme a presušíme. Potom ich vložíme do mixéra spolu s brusnicami, kokosom a trochou kokosového oleja.

Všetko robíme od oka, aby nám vždy vznikla konzistencia, akú chceme. Je vždy lepšie dať menej a potom pridať iné zložky, podľa toho ako budete mať vlhké oriešky. Vzniknutou zmesou naplníme košíčky na muffiny.

Čokoládovú vrstvu pripravíme zmixovaním banánu, avokáda, kakaa a cukru s kokosových kvetov. Tak jednoduché. Nakoniec ozdobíme čerstvým ovocím ako jahody, čučoriedky, moruša či machovka.


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 1 321 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *