Raw paradajková polievka

Milujem rajčiny! Takže prvou raw polievkou, ktorú som v živote spravila musela byť práve raw paradajková polievka.

Na raw paradajkové polievku potrebujeme:
– 1kg rajčín
– 100g sušených rajčín
– 1-2 strúčiky cesnaku
– bazalkové listy
– citrónovú sťavu
– lahôdkové droždie na dozdobenie

Je na vás koľko rajčín použijete. Ja som mala asi 1kg na 3-4 porcie polievky. Sušené rajčiny si vopred na pár hodín namočíme do vody aby zmäkli a zmyla sa z nich soľ.

Potom je postup jednoduchý a rýchly. Sušené rajčiny, rajčiny, citrónovú šťavu, cesnak a bazalku spolu rozmixujeme na rajčinový „smoothie“. Nebojte sa pridávať viac či menej sušených rajčín, podľa toho ako sladké a dobré budú tie čerstvé rajčiny. Cesnak, citrón a bylinky dodáme nakoniec podľa vlastnej chuti. Potom smoothie prepasírujeme cez pasírovacie sito aby nám vznikla naozaj jemná raw paradajková polievka. To, čo nám cez sito neprejde môžeme použiť ako pomazánku na raw krekre alebo si vysušiť na rajčinový raw chlieb.

Ak nechcete „studenú“ polievku alebo polievku izbovej teploty, môžete ju jemne prihriať, skvelá je však aj za studena. Na záver raw paradajkovú polievku ozdobíme kúskami sušených rajčín a ľahôdkovým droždím, ktoré chuťou pripomína syr :)

Milovníci rajčín nájdu novú závislosť!


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 2 601 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *