Re: Vegánstvo je nádherná myšlienka, ale je možná?

Prečítali ste si tento článok a neviete, čo si o tom myslieť? Ja som si ho prečítala tiež a kedže sa opiera len o osobné skúsenosti niekoľkých ľudí (skôr vitariánov a nie vegánov), vyhlásenia Gándhího, štúdiu o tom, že v Amerike neboli zaznamenaní žiadny vegáni nad 100 rokov, neprítomnosť vitamínu B12 vo vegánskej strave... Jeho výpovednú hodnotu hlavne o vegánstve vidím nejasne.

Tvoriť si názor na vegánstvo na základe vyselektovania práve tých “zlých” a nepodarených skúseností, nie je objektívne. Ak už chceme zvažovať osobné skúsenosti a nie len objektívne štúdie, treba uviesť ako nevydarené skúsenosti tak aj tie vydarené. A taktiež treba rátať s tým, že každý robíme vegánstvo inak. Každý vegán sa stravuje trochu inak.

Niektorí výrazne inak ( ľudia z článku, ktorý experimentovali s vitariánstvom, šťavami, brethariánstvom, pôstami…). Aj kvôli genetike, stresu, psychike a ďalším faktorom, ktoré nás ovplyvňujú, je ťažko povedať, že za niečo môže práve vegánstvo alebo akékoľvek stravovanie, potravina…

(Visited 245 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *