Ako si vybrať vegan oblečenie

Vegan oblečenie? Aj keď módu a oblečenie neriešite ako je rok dlhý, teraz sa to môže vďaka počasiu zmeniť. Všetci potrebujeme teplé kabáty, čižmy, svetre… Všetko, čo nás udrží v teple a suchu. Pri zimnom oblečení sa najčastejšie stane, že narazíte na vlnu, kožušinu, kožu či perie. Sú to materiály ktoré izolujú, ale kedže pochádzajú zo zvierat. Mali by sme sa zaujímať o viac, ako len naše pohodlie.

Pripravila som  pre vás úvod do materiálov, ktoré vegáni nechcú nosiť, do materiálov, ktoré nosiť môžeme. A okrem každodenných výhod materiálov spoznáte aj tie ekologické výhody a hlavne nevýhody. Zistíte aké máte možnosti, kde nakupovať a o čom je to vegan oblečenie.

V dnešnej dobe nie je dôvod nosiť kožušiny zvierat a tento prepych sa stáva spoločensky odmietaným. Ak si vyberáte nakupovanie oblečenia zo second handu, čím nevytvárate dopyt po materiáloch len zužitkujete niečo, čo už bolo vytvorené. Stále by ste nemali siahať po kožušinových doplnkoch. Využiť vlnený sveter z druhej ruky je niečo iné, ako nosiť kožušinu. Vlna či koža sú stále bežné materiály, kožušina už prestáva byť bežnou a v žiadnom prípade jej nosenie nechceme odobrovať a opäť normalizovať.

Vegan oblečenie môže byť s prírodných, polysyntetických a syntetických materiálov. Syntetické oblečenie a jeho množstvo je však veľkým ekologickým problémom: 

Aj vegan oblečenie je o kompromisoch. Materiály nie sú dokonalé, ale sme na dobrej ceste aj s recyklovaním, upcyklovaním a minimalizmom. Čoraz viac ľudí si uvedomuje, že mať viac ako nejakých 50 kúskov oblečenia je pre nich zbytočnosť. Niekedy sa stačí pri nákupe dlhšie zamyslieť a nekúpite zbytočnú vec. Ušetríte peniaze a zmeníte kam smeruje spoločnosť.


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 1 701 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *