Yulin festival: Jedenie psov a naše tradície

Už roky nás šokuje, že v Číne ľudia jedia psie mäso. A aj v tomto období v Číne zomierali psy aj mačky kvôli Yulin festivalu. Často  v strese a bolesti, lebo niektorý ľudia veria, že je mäso tak chutnejšie a zdravšie. Všetci chceme Yulin festival zastaviť, lebo zvieratá milujeme. Alebo milujeme len psov a mačky? 

Vieme sa pozrieť na naše vlastné tradície, oslavy a sviatky? Ako sa správame na fašiangy počas domácich zabíjačiek k prasatám? Počas veľkej noci k jahňatám? Počas Vianoc ku kaprom? Na svete neustále trpí veľa zvierat. Ktoré môžu trpieť a ktoré nie? Ktoré sú pre nás viac? Prečo vôbec robíme rozdiel medzi zvieratami, ktoré cítia a trpia rovnako?

Ľahšie vidíme chyby, ktoré robí niekto iný, ako tie vlastné. Ak nám záleží na tom,a by zvieratá trpeli menej, máme tu obrovský problém veľkochovov, kde žije a čaká na smrť  viac ako len desaťtisíc zvierat ročne. Ale 60 miliárd zvierat ročne.

 


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 421 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *