Zasnežené raw perníčky

Vianočné pečenie nás posledné roky nejak netrápilo, veď dáme si ovocie a tofu kapra, ale ak milujete vianočné koláčiky a chcete si dopriať vegánske či raw Vianoce, budeme mať pre vás pár receptov. Začneme raw perníčkami, ktoré vznikli úplnou náhodou. Raw perníčky su rýchlia jednoduchý recept.

Na raw perníčky potrebujeme:
– 200g vlašských orechov
– kokosový cukor
– agáve
– perníkové korenie
– citrónovú šťavu
– kokos, oriešky, sušené ovocie na dozdobenie

DSC_0025
Vlašské orechy, korenie na perníky a asi 2 PL kokosového cukru spolu rozmixujeme v mixéri.  Vzniknutú zmes si dáme do misky a pridáme trochu agáve sirupu. Orechy nám pustia tuk a stačí cesto dobre miesiť a vznikne nám vlhké cesto.

DSC_0034

Cesto si vyvaľkáme na placku. Podložku si môžeme posypať kokosovým cukrom, aby cesto tak nelepilo, takže necukrite nazačiatku veľa, ale vždy podľa svojej chuti. Potom už len zobrať formičky na perníky a vykrajovať. Vykrojené perníky poukladáme na papier na pečenie a dáme sušiť do sušičky alebo trúby na asi 6 hodín.

raw perníčky

Po vysušení zmiešame šťavu z citróna a kokosový cukor, aby nám vnikla naša citrónová poleva. Štetčekom ju natrieme na perníky a posypeme kokosom, ak chceme mať „zasnežené“ perníčky. Dozdobiť ich môžeme aj orieškami alebo sušeným ovocím. Polevu necháme zaschnúť a môžeme ochutnávať! :)

raw perníčky

Ak sa ti páči, čo robíme, pomohli sme ti na tvojej ceste, môžeš sa stať naším patrónom tu a získať rôzne odmeny a výhody :)


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 4 208 times, 1 visits today)

1 Comment

  1. Pingback: Agávníčky - Medovníky pre vegánov - Raw Mother&Daughter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *