Jahôdkové linecké

Jahôdkové linecké zvládnete pripraviť s formičkouv tvare srdca, hviezdy a špáradlom, čo máte už dávno doma. A samozrejme potrebujete nejaké fun farby. S kódom „surovadcerka“ máte 10% zľavu na všetky farebné prášky vrátane už zlacnených sád u Happy Power.

Jahôdkové linecké:

Množstvo1 porcia
Varenie5 minút

 200 g hladkej pšeničnej múky
 100 g rastlinného masla
 70 g múčkového cukru
 ½ ČL soli
 ½ ČL mletej vanilky alebo citrónovej kôry
 2,50 g psyllia (2 ČL)
 30 g vody
 farbivá podľa potreby
 jahodový džem

NáročnosťZačiatočník
Ohodnoďte tento recept :)

 

Ingredients

 200 g hladkej pšeničnej múky
 100 g rastlinného masla
 70 g múčkového cukru
 ½ ČL soli
 ½ ČL mletej vanilky alebo citrónovej kôry
 2,50 g psyllia (2 ČL)
 30 g vody
 farbivá podľa potreby
 jahodový džem

Directions

Jahôdkové linecké
jahôdkoe linecké vegan

V miske zmiešajte hladkú múku, cukor, soľ vanilku a studené maslo, vznikne cesto s konzistenciou mokrého piesku. Cesto rozdeľte na časti, podľa toho, koľko farieb pripravujete. Ja som cesto rozdelila na 4 rovnaké časti.

V miske bokom rozmiešajte psyllium, farbivo a vodu – tiež rozdeľte na rovnaké časti ( u mňa 7,5 g vody a 1/2 ČL psyllia). Vznikne hustý gél, ten na záver primiešajte k múke s maslom.

Cesto preložte na pracovnú dosku a rukami vypracujte na hladkú konzistenciu. Podľa potreby môžete ešte do cesta pridávať viac farbiva, kým nebude mať vytúženú farbu. Z cesta vytvarujte guľku, tú zabaľte do potravinárskej fólie nechajte aspoň 4 hodiny (ideálne cez noc) odpočívať.

Po vychladení cesto krátko prepracujte, aby zmäklo a rozvaľkajte ho na jemne pomúčenej doske na hrúbku asi 3 mm. Podľa videa vykrajujte srdiečka z farebného cesta a hviezdy zo zeleného, ktoré potom jemne spojte, otlačte špáradlo a dotvarujte jahodu.

Linecké pečte na 180 stupňoch asi 5-6 minút. Po upečení naplňte džemom a skladujte v dobre uzatvárateľnej dóze, aby zostali mäkké.

Ak hľadáte ďalšie sladké vegan recepty, mám pre vás aj skvelý recept na vegan brownies.

vegánske jahôdkové linecké

Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 69 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *