Raw müsli s lieskovcovým mliekom

Všetkých, ktorí si nevedia predstaviť ráno bez cereáliách poteší, že si ich môžu dopriať aj v zdravšej podobe napríklad ako raw müsli s lieskovcovým mliekom. Trochu snahy a doma si pripravíte to najchutnejšie müsli, aké ste kedy ochutnali.

Ak ste priaznivcom surovej stravy, môžete si dopriať klasické ale pritom úplne raw raňajky. V obchodoch k nim nájdete veľký výber rastlinných mliek, ale svoje si môžete vyrobiť z vlastných orieškov či banánov.

Všetci máme svoje chuťove preferencie. Je na vás aké chute si zvolíte. Nebojte sa použiť aj čerstvé sezónne ovocie. Tu ja naša kombinácia.

Naše raw müsli potrebujeme:

  • 300g pohanky
  •  10 ks sušených sliviek
  •  10 ks sušených datlí
  • 1 PL škorice
  • 3PL sezamu
  • 3 banány
  • citrónovú kôru
  • šťavu z jedného citróna
  • podľa chuti môžeme pridať niekoľko rozdrvených kakaových bôbov a sušený kokos​

Pohanku si na niekoľko hodín namočíme do vody. Medzi tým si slivky a datle si nakrájame na drobno. Keď pohanka vpije vodu pridáme k nej všetky ostatné ingrediencie okrem banánu a citrónovej šťavy. Tie spolu rozmixujeme a ako posledné pridáme k pohanke. Potom spolu všetko premiešame.

Potom hmotu rozotrieme na plech vystlaný papierom na pečenie, ktorý sme jemne potreli kokosovým olejom. Takto dáme plech sušiť asi na 6 hodín do rúry pri minimálnej teplote. Alebo použijeme sušičku. Kto nemá trpezlivosť, jednoducho si nadstaví vyššiu teplotu a užije si rovnako chutné vegánske müsli cereálie. Cesto sušíme až kým nebude krehké a nenadrobí sa na kúsky, ktoré stačí nasypať do mlieka.

Pripravili sme si k nim domáce mlieko s lieskovcov. Pre verziu bez orieškov si pripravíme namiesto orieškového mlieka banánové, ktoré môžeme dochutiť vanilkou.

Viac fotografii v našom albume.


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 1 070 times, 1 visits today)

1 Comment

  1. Pingback: Raw Banánové Mlieko - Raw Mother&Daughter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *