Raw jablkové kolieska

Ak ste si na zimu tiež spravili zásoby domácich jabĺk a vlašských orieškov, môžete ich spoločne využiť aj pri tvorbe raw vianočných sladkostí. Raw jablkové kolieska sú jednoduché ale krásne ozdobia sviatočný stôl. Ale hodia sa sa dobíjanie energie pri športe, kedže sú ľahko prenosné :)

Na raw jablkové kolieska budete potrebovať:
– 2 jablká
– 200g orechov ( použili sme vlašské orechy a lieskovce)
– 200 g  sušených fíg
– 1 PL škorice

Orechy potrebujeme nechať namočené vo vode cez noc a figy namočíme asi na hodinku. Keď nám všetko zmäkne, scedíme vodu a necháme povrch preschnúť. Jablká nakrájame na tenké kolieska.

V mixéri alebo kuchynskom robote s nožmi S spracujeme oriešky, figy a škoricu na lepivú hmotu. Mokrými rukami z nej vytvarujeme guličky a tie si poukladáme na papier na pečenie. Na každú guličku položíme plátok jablka a pritlačíme. Tak nám vzniknú kolieska a jabĺčka sa prilepia na naše orieškové cesto. Potom kolieska s papierom dáme do sušičky alebo rúry, kde  sušíme asi 8 hodín na 42 stupňoch. Počas sušenia kolieska pretáčame.  Vzniknú nám krásne chrumkavé keksíky, ktoré sú zároveň vláčne od jabĺčka.


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 1 529 times, 1 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *