Vegánske špaldové palacinky

Ďalší vegánsky recept, ktorý môžete naservírovať spokojne pred zvyšok rodiny ktorá nespozná, že palacinky neobsahujú kravské mlieko ani vajíčka. Keď sme pripravovali tieto špaldové vegánske palacinky, mamina skúšala aj bezlepkovú verziu s kokosom, ktorý nám zostal z výroby kokosového mlieka. Chutili skvelo, ale nepodarili sa nám tak krásne ako tieto. Takže možno nabudúce aj bezlepkové kokosové :)

Na vegánske palacinky potrebujete:

– 500ml ryžového mlieka
– 200g špaldovej celozrnnej múky
– polovičku vanilkového lusku
– 1PL trstinový cukor (nerafinovaný) alebo kokosový cukor
– 0.5 ČL sódy bikarbóny
– štipku himalájskej soli

vegánske špaldové palacinky

Do mlieka pridáme všetky ingrediencie a nakoniec aj špaldovú múku. Postupne ju pridávame a miešame aby nám nevznikli hrudky. Naše množstvo je od oka. Ak viete akú konzistenciu majú mať vaše palacinky, tak môžete použiť trochu viac alebo menej múky. Ale 200g by malo byť akurát na pol litra mlieka.
IMG_1084

Toto množstvo cesta nám vyšlo na 6 veľkých palaciniek, ak chcete nakŕmiť celú rodinu, tak skúste zdvojnásobiť množstvá. Palacinky sme robili na palacinkovej panvici. Môžete ich skúsiť robiť aj bez oleja, mi sme panvicu vždy jemne potreli kokosovým olejom. Palacinky treba piecť z oboch strán a ak uvidíte na hornej strane bublinky, viete, že ju môžete otočiť.
vegánske špaldové palacinky
Vegánske palacinky sme plnili banánmi, horkou vegánskou čokoládou a šľahačkou s kokosového mlieka v konzerve. Keď mlieko schladíte dá sa z neho vyšľahať bielučká šľahačka.  Druhú palacinku sme plnili bio džemom z jabĺk a goji, ktorý sme zmiešali s domácimi vlašskými orechmi, poliali ryžovým sirupom a opäť čokoládou. Naplniť ich môžete ľubovolným ovocím ako keď plníme naše raw palacinky. 

IMG_1168

Jablkový džem s goji, ktorý sme si na palacinky natreli môže nejedného gurmána zaujať. Tieto džemy sú bez pektínu a bez cukru, skladajú sa len z jabĺk, goji, koncentrovanej hroznovej šťavy a citrónovej šťavy. A pri varení teplota neprekročí 50 stupňov. Lepšie ako džem, ktorý pripravuje stará mama doma! :D Pozrieť sa a presvedčiť môžete tu.

 

(Visited 2 169 times, 2 visits today)

2 Comments

 1. Foks 29. januára 2017 at 21:34

  Dnes som skúšal, totalny fail, lepilo sa to na panvicu ako lepidlo :) skusal som aj inu panvicu a viac oleja a furt rovnako.

  Reply
  1. mm Raw Daughter 30. januára 2017 at 16:06

   aspon jedno bola non-stick pan ako to ma byt ideálne na palacinky? :)

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *