Vegan držková polievka

Držková polievka sa u nás nevarila, takže som dlho nevedela ani to, že držky sú časti žalúdka zvierat. Keď som prvýkrát začala veganizovať segedín či guláš, tak prišla medzi skeptickými kamarátmi reč na držkovú polievku. Rozhodla som sa ju navariť práve pre to, aby som dokázala, že aj držky hliva či sójové kocky ľahko nahradia. A takáto vegan držková polievka s hlivou mi naozaj zachutila. Aj keď nepoznám originál, myslím že nikoho nesklame. Práve naopak.

Ingrediencie na držkovú polievku:

Množstvo4 porcie
Príprava10 minútVarenie30 minútCelkovo40 minút

 450 g hlivy
 300 g emiakov
 1500 ml zeleninového vývaru
 1 PL oleja
 1 cubuľa
 4 strúčiky cesnaku
 1 PL sladkej mletej papriky
 1 ČL majoránu
 2 bobkové listy
 1 PL rajčinového pretlaku
 čierne korenie
 soľ

NáročnosťZačiatočník
Ohodnoďte tento recept :)

 

Ingredients

 450 g hlivy
 300 g emiakov
 1500 ml zeleninového vývaru
 1 PL oleja
 1 cubuľa
 4 strúčiky cesnaku
 1 PL sladkej mletej papriky
 1 ČL majoránu
 2 bobkové listy
 1 PL rajčinového pretlaku
 čierne korenie
 soľ

Directions

Vegan držková polievka
vegan držková polievka

Vegan držková polievka:

Nadrobno nakrájanú cibuľu orestujte do zlata na oleji v hrnci na polievku. Keď je cibuľa zlatistá pridajte nastrúhaný cesnak a znova minutu restujte. Potom pridajte na pásiky nakrájanú hlivu, mletú papriku, rajčinový pretlak (husté rajčinové pyré, ktoré nájdete najčastejie v konzerve alebo tube) a bobkový list. Všetko spolu krátko restujte a potom zalejte zeleninovým vývarom.

Vývar priveďte k varu a pridajte na drobno nakrájané zemiaky. Podľa potreby pridajte soľ a čierne korenie. Držkovú polievku varte kým nezmäknú zemiaky. Na záver pridajte sušený majorán a podávajte s opečeným chlebom a cesnakom.

V mojej kuchárskej knihe Slovegán, bude aj táto držková polievka a iné klasiky.  Takže si na to počkajte a podporte vydanie prvej slovenskej vegánskej kuchárky na Startlabe výmenou za odmenu – knihu alebo dve hnď po jej vydaní! Čím viac peňazí vyzbierame, tým viac kníh môžeme vydať.


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 10 204 times, 2 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *