Žlté cícerové curry s rajčinami

Na prelome leta a jesene si žlté cícerové curry zaslúžilo osvieženie. Čerstvé rajčiny a sezónnu zeleninu. Jeden z mojich najobľúbenejších receptov celoročne. Ak budete mať príležitosť určite si kúpte žltú curry pastu. Ideálne značku, ktorú ukazujem vo videu, lebo tá má vegánske zloženie. Žlté curry ma plnú chuť a nie je extra štiplavé, pre mňa ideálne. Príprava zaberie asi 30 minút.

Na žlté cícerové curry potrebujete: 

– 400g cíceru
– 700g rajčín, čeriniek
– 200ml kokosového mlieka (z konzervy)
– 20g žltej curry pasty
– 2PL oleja
– cuketu, mrkvu, hokkaido

Cícerové curry pripravíme tak, že si na panvici zohrejeme olej na strednom plameni. Na ňom krátko pražíme žltú curry pastu, aby pustila chuť a vôňu. Po minútke praženia pridáme nakrájané rajčiny, premiešame a necháme 10 minút variť, kým sa rajčiny rozvaria. Potom pridáme kokosové mlieko, zamiešame a pridáme cícer a ďalšiu zeleninu. Privedieme k varu a máme hotovo! Samozrejme môžete všetko dochutiť ešte podľa seba soľou, čiernym korením, koriandrom… Mne väčšinou stačí žlté curry. Teraz som pridala ešte pažítku.


Podávame s ryžou či pečivom a čerstvou zeleninou. Ja vždy prihodím aj čerstvé cherry rajčinky.


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 14 316 times, 1 visits today)