Hokkaido nátierka z pečenej tekvice

Hokkaido tekvicu sme si doma veľmi obľúbili. Robíme polievky, grilujeme ju, pripravujem sviečkovú A hlavne hokkaido pestujeme v záhrade, aby sme mali vlastné zásoby. Hokkaido nátierka je ďalším naším tipom, ako tieto zásoby využiť.

Na hokkaido nátierku budete potrebovať:
– hokkaido tekvicu
– olivový olej
– soľ
– 3 strúčiky cesnaku
– 150ml rastlinnej smotany
– chilli papriku
– čierne korenie
– kurkumu
– tymián
– údenú papriku
– citrónovú šťavu
– petržlenovú vňať

hokkaido nátierka

Hokkaido nátierka postup:

Tekvicu aj so šupkou nakrájame na kocky, pokvapkáme trochou olivového oleja a pridáme aj štipku soli.  Nakrájanú tekvicu dáme na papier na pečenie a pečieme na 150-170 stupňoch asi pol hodinu. Asi 5 minút pred dopečením pridajte k hokkaidu aj tri strúčiky cesnaku v celku.

Po dopečení dáme tekvicu aj s cesnakom do mixéru, pridáme rastlinnú smotanu( sójovú, ryžovú…) a pridáme aj korenie: chili papriku, čierne korenie, kurkumu, tymián, trošku údenej papriky, citrónovú šťavu a petržlenovú vňať. Ako vždy korenili sme od oka, štipku tam a štipku sem. Po rozmixovaní treba ochutnať a pridať korenie podľa vlastnej chuti, dosoliť alebo pridať citrón. Znova rozmixovať aby sa korenie dobre premiešalo. Ja nikdy nešetrím citrónom alebo limetkou, krásne všetko jedlo oživý.

hokkaido nátierka
Hokkaido nátierka je pripravená a môžete si ju natrieť na pečivo alebo zeleninu. My si pečieme domáci kváskový ražný chlieb. Ak chcete aby som natočila ako ho mamina pripravujeme pre náš youtube, dajte nám vedieť na našom facebooku. Dobrú chuť k hokkaido nátierke. V chladničke vám hokkaido nátierka vydrží kým je nezjete – alebo tak 4 dni.Pridávame k nej ešte zvyšky domácej zeleniny, hlavne rajčin a papriky. Hodí sa aj údený tempeh a klíčky z nakličovacej misky.

Aké recepty si pripravujete z hokkaido tekvice vy? Polievky, omáčky, grilované hokaido alebo máte ešte niečo špeciálne? Hokkaidové curry? To tiež nikdy nesklame. Hokkaido sa hodí skoro všade. Naše hokkaido tekvice schladujeme v chlade – na vnútorných schodoch alebo sa hodí pivnica, studená špajza, kde ľahko vydrží celú zimu. 

hokkaido nátierka


Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 13 131 times, 1 visits today)

1 Comment

  1. Pingback: Kváskový ražný chlieb | Domáci a vegánsky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *