Vegan marhuľové guľky s makom

Ak sú vegan marhuľové guľky pripravené správne, je takmer nemožné jesť ich bez toho, aby ste ich nemali za ušami. Ja mám najradšej, keď sú plnené celými marhuľami. Je to asi tak trochu dané aj tým, že sme v záhrade vždy pestovali dve veľké marhule, ktoré úrodou nešetrili. Plniť ich však môžete čímkoľvek, na čo máte práve chuť. Skvelo fungujú aj jahody, slivky alebo čerešne, vegánsky tvaroh alebo váš obľúbený džem.

Tento recept nájdete aj v mojej Slovegán 1 kuchárke, spolu s množstvom ďalších klasík z kuchýň našich babičiek a mám.

Vegan marhuľové guľky zo zemiakového cesta:

Množstvo4 porcie
Príprava30 minútVarenie30 minútCelkovohodina

 1 kg zemiakov typu C
 400 g hladkej pšeničnej múky
 28 ks malých marhúľ
 1 štipka soli
 rastlinné maslo na potretieAlsan Bio, Naturli
 mletý mak
 práškový cukor na posypanie
 vegan strúhanka
 vegánsky tvarohz receptu na kysnuté buchty

NáročnosťZačiatočník
Ohodnoďte tento recept :)

 

Ingredients

 1 kg zemiakov typu C
 400 g hladkej pšeničnej múky
 28 ks malých marhúľ
 1 štipka soli
 rastlinné maslo na potretieAlsan Bio, Naturli
 mletý mak
 práškový cukor na posypanie
 vegan strúhanka
 vegánsky tvarohz receptu na kysnuté buchty

Directions

Marhuľové guľky
Vegan marhuľové guľky

Zemiaky uvarte v šupke domäkka. Po uvarení zemiaky schlaďte, ošúpte a vidličkou rozpučte na pyré vo veľkej mise. Jemne ich posoľte a pridajte múku – cesto sa zvyčajne nesladí, lebo sa poriadne cukruje, ale do múky můžete vmiešať aj culor, ak ho chcete sladšie. Ingrediencie v mise spracujte na lepivé cesto a položte ho na dobre pomúčenú dosku. Radšej pridajte menej múky a pracujte na poriadne pomúčenej doske, aby ste nemali príliš múčne cesto.

Aby sa vám s cestom lepšie pracovalo, rozdeľte ho na dve polovice. Každú polovicu cesta rozvaľkajte na hrúbku približne 1,5 cm, cesto potom nakrájajte na štvorce o veľkosti asi 7 × 7 cm. Marhule umyte a každú jednotlivo obaľte do cesta tak, aby vznikla celistvá guľka. Vznikne vám teda asi 28 guliek, podľa veľkosti marhúľ.

Guľky vhadzujte naraz do hrnca s vriacou vodou. Vodu preventívne premiešajte, aby sa guľky neprilepili ku dnu. Približne po 5 minútach varenia by guľky mali vyplávať na povrch. V tomto momente ich ešte nevyberajte — nechajte ich variť ešte ďalšie 2 minúty. Hotové guľky vyberte naberačkou z hrnca a uložte na pripravený
tanier.

Marhuľové guľky pred servírovaním potrite roztopeným rastlinným maslom a podľa chuti obaľte v mletom maku alebo strúhanke. Nezabudnite ich taktiež poprášiť cukrom. Ku guľkám sa hodí aj vegánsky tvaroh — recept na túto pochúťku nájdete ako súčasť receptu na kysnuté buchty.

Vegan marhuľové guľky

Tento blog môžete podporiť kúpou mojich kuchárok.

Podporte tento blog nakupom kucharok Slovegan

Príprava týchto je receptov je jednou z mojich obľúbených aktivít. Napriek tomu vyžaduje príprava každého takéhoto receptu hodiny času a množstvo surovín. Ak vám moje recepty chutia a chcete ich prípravu podporiť, môžete tak spraviť napríklad kúpou mojich kuchárok Slovegán na www.slovegan.sk


(Visited 6 062 times, 4 visits today)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *